Marka Hiab oraz jej sprzęty

Marka Hiab oraz jej sprzęty

W największym stopniu cenione oraz kultowe od dawna na lokalnym rynku sprzęty dźwigowe oferuje serwis Hiab, a również serwis Palfinger lub serwis Fassi.

Pierwsza marka podobnie jak wszystkie pozostałe ma już wypracowaną pozycję na naszym rodzimym rynku. Cieszy się zaufaniem oraz respektem lokalnego klienta od lat, a jej ekwipunek ma opinię niezawodnego.

Jej początki to lata czterdzieste ubiegłego wieku. Jest to firma skandynawska, która na powierzchni dziesięcioleci anektowała inne firmy specjalizujące się w produkcji dźwigów. Jej oferta obejmuje przeróżnego rodzaju dźwigi instalowane na podwoziach aut przeznaczone do prac o charakterze montażowym oraz załadunkowym.

W tym momencie korporacja posiada swoje fabryki w jedenastu krajach, przedstawicielstwa handlowe w trzydziestu czterech krajach, a jej artykuły są oferowane przez ponad stu dystrybutorów na całym globie. Daje obecnie zatrudnienie kilku tysiącom pracowników.

Szlachetne miejsce wśród asortymentu firmy zajmują żurawie samochodowe całkowitego przeznaczenia. Firma ma do zaproponowania całkowity przekrój żurawi o różnych gabarytach oraz udźwigu przeznaczonych do wykonywania szerokiego aspektu prac.

Jednostka ma w swoim asortymencie także urządzenia do wymiany nadwozi, żurawie leśne używane do transportu drzewa, żurawie przekazane do zastosowania w branży przemysłowej, jak też burty załadunkowe oraz wózki widłowe.

Cechą wyróżniającą skandynawską markę jest idea oferująca budowę żurawi na miarę. W jej szerokiej ofercie znajdują się dźwigi klasy XS o niedużych gabarytach. Dzięki tak wielkiej rozbieżności w gabarytach dźwigów, przy ich użyciu stało się dopuszczalne wykonywanie coraz większej ilości prac. Ramiona zewnętrzne oraz wewnętrzne żurawi znamionują się rozmaitą długością i udźwigiem, co stwarza dużo możliwości ich funkcji.

Innowacją wprowadzoną przez tę firmę jest tak zwany system OLP czyli elektroniczny system, który ma bronić sprzęt przed przeciążeniem. Przedsięwzięcie maszyny zostaje automatycznie przerwane, kiedy system stwierdza, że bliskie jest jej przeciążenie. Gwarantuje to bezpieczeństwo podczas pracy.